• OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA PRZYWRACANIA AKCJI SERC

01.11.2021 18:31
      Zespół Szkół nr 128 tradycyjnie już koordynował działania w szkołach podstawowych i średnich Dzielnicy Targówek w związku ze Światowym Dniem Przywracania Akcji Serca. Patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy - Pani Małgorzata Kwiatkowska.

Ten dzień został ustanowiony w 2018 roku i jest obchodzony corocznie 16 października. Ma na celu zwiększenie świadomości na temat wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uczniowie, w swoich szkołach, przez 30 minut wykonywali masaż serca na przygotowanych fantomach. Dzięki prawidłowo wykonanemu zadaniu szanse poszkodowanego na przeżycie wzrastają nawet o 50%. W wielu szkołach odbyły się prelekcje, warsztaty i akcje promocyjne, przypominające zasady udzielania pierwszej pomocy.
      Udział w tegorocznej akcji wzięli uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 52, Szkoły Podstawowej nr 84, Szkoły Podstawowej nr 206, Szkoły Podstawowej nr 275, Szkoły Podstawowej nr 378, Szkoły Podstawowej nr 380, XIII Liceum Ogólnokształcącego, CII Liceum Ogólnokształcącego, CLXII Liceum Ogólnokształcącego.
      Przebieg akcji ilustrują zdjęcia.

• Konferencja

07.03.2020 17:21

Grupa Ratownicza w DK Świt na warsztatach ,,Ulepszamy szkolną rzeczywistość,, organizowanych przez Młodzieżową Radę Dzielnicy Targówek (w tym delegatkę z naszej szkoły- Weronikę Justat).

• Zabezpieczenie medyczne

12.02.2020 15:54

Grupa Ratownicza zabezpieczała spotkanie Burmistrza Sławomira Antonika z meszkańcami Targówka dotyczące stanów prawnych gruntów, które odbyło się 6 lutego 2020 roku w Zespole Szkół przy ulicy Turmocnkiej 2.

• Nauka szycia i nie tylko

12.02.2020 15:55

Ćwiczenia Grupy Ratowniczej 25 stycznia 2020 roku.

5 złotych minut PZU

12.02.2020 15:55

22 listopada uczniowie klas ratowniczych naszego liceum zaprezentowali swoje umiejętności pod czas konkursu z pierwszej pomocy organizowanego przez PZU o nazwie „5 złotych minut PZU”. Zawody rozegrano na terenie Ośrdka Sportu i Rekreacji Praga-Południe.

• Bicie rekordu w pierwszej pomocy

• W dniu 16 października 2019 roku Grupa Ratownicza świętowała Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Punktualnie o godzinie 12:00 w Szkole Podstawowej nr 275 przez pół godziny trwała próba bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy WOŚP, w której udział wzięli uczniowie szkół Targówka. Patronem tego wydarzenia było CLXII Liceum Ogólnokształcące.

• Konferencja - STOP PRZEMOCY

• Udział naszej Grupy Ratowniczej w Konferencji interdyscyplinarnej "STOP PRZEMOCY! Co robimy, co zrobimy dla bezpieczeństwa w szkole, w domu, w dzielnicy?" w ramach Dzielnicowej Kampanii "Nie jestem obojętny, widzę i działam". Spotkanie w Urzędzie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w dniu 7 października 2019 r.