• OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA PRZYWRACANIA AKCJI SERC

• 01.11.2021 18:31
      • Zespół Szkół nr 128 tradycyjnie już koordynował działania w szkołach podstawowych i średnich Dzielnicy Targówek w związku ze Światowym Dniem Przywracania Akcji Serca. Patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy - Pani Małgorzata Kwiatkowska.

Ten dzień został ustanowiony w 2018 roku i jest obchodzony corocznie 16 października. Ma na celu zwiększenie świadomości na temat wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uczniowie, w swoich szkołach, przez 30 minut wykonywali masaż serca na przygotowanych fantomach. Dzięki prawidłowo wykonanemu zadaniu szanse poszkodowanego na przeżycie wzrastają nawet o 50%. W wielu szkołach odbyły się prelekcje, warsztaty i akcje promocyjne, przypominające zasady udzielania pierwszej pomocy.
        Udział w tegorocznej akcji wzięli uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 52, Szkoły Podstawowej nr 84, Szkoły Podstawowej nr 206, Szkoły Podstawowej nr 275, Szkoły Podstawowej nr 378, Szkoły Podstawowej nr 380, XIII Liceum Ogólnokształcącego, CII Liceum Ogólnokształcącego, CLXII Liceum Ogólnokształcącego.
        Przebieg akcji ilustrują zdjęcia.

• Bicie rekordu w pierwszej pomocy

• W dniu 16 października 2019 roku Grupa Ratownicza świętowała Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Punktualnie o godzinie 12:00 w Szkole Podstawowej nr 275 przez pół godziny trwała próba bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy WOŚP, w której udział wzięli uczniowie szkół Targówka. Patronem tego wydarzenia było CLXII Liceum Ogólnokształcące.

• Konferencja - STOP PRZEMOCY

• Udział naszej Grupy Ratowniczej w Konferencji interdyscyplinarnej "STOP PRZEMOCY! Co robimy, co zrobimy dla bezpieczeństwa w szkole, w domu, w dzielnicy?" w ramach Dzielnicowej Kampanii "Nie jestem obojętny, widzę i działam". Spotkanie w Urzędzie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w dniu 7 października 2019 r.