• ERASMUS+

   • ERASMUS+KA1
     
    Kończy się nasza przygoda z Erasmus + KA1 "Wielojęzyczność otwiera bramy na świat". W programie wzięło udział 9 nauczycieli z naszej szkoły. Odwiedzili 4 kraje: Anglię, Hiszpanię, Włochy i Maltę, w tym aż 17 miast. To było niesamowite doświadczenie i wspaniała przygoda.
    Poniżej film z trzech pobytów w Sewilli.
     
   • ERASMUS+KA1

    Dobiegł końca dwutygodniowy wyjazd studyjny naszego nauczyciela Aleksandra Kraśnickiego. Praca w zróżnicowanej kulturowo grupie pozwoliła nie tylko na rozwój języka angielskiego, ale również poznawanie zwyczajów i życia w każdym rejonie Świata. Wyjazd był również możliwością do odwiedzenia najbardziej popularnych dla turystów miejsc w Wielkiej Brytanii. Londyn nazywany jest domem piłki nożnej, a więc sportu, w którym trener Kraśnicki czuje się najlepiej. Pobyt na wyspach pozwolił na poszerzenie horyzontów związanych ze szkoleniem w najlepszych klubach Europy.

     
        
   • ERASMUS +
    Dnia 10 października 2022 w naszej szkole oficjalnie został zakończony międzynarodowy, uczniowski projekt "HEALTHY CHOICES" w ramach programu ERASMUS+
    Uczestnicy projektu: Roksana Oczkowska, Nelly Wrzodak, Kaja Sikorska, Oskar Strupiechowski, Kacper Łysoń, Gaurahari Wojciechowski pod opieką P. Hanny Kędzierskiej i P. Katarzyny Roszkowskiej, zorganizowali w naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO. Z tej okazji uczniowie przygotowali:
    1. prezentację multimedialną na temat zdrowia psychicznego
    2. animację poklatkową na temat profilaktyki zdrowia psychicznego
    3. spotkanie z terapeutą na temat zagrożeń zdrowia psychicznego wśród młodzieży
    4. ulotki i plakaty promujące zdrowie psychiczne
    5. zdrowe przekąski dla zaproszonych klas
    6. muzykę relaksacyjną
    W wydarzeniu wzieły udział wybrane klasy licealne, które podczas warsztatów miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat stanu zdrowia psychicznego młodzieży w Polsce i Europie. Uczniowie poznali przyczyny, skutki i rodzaje problemów psychicznych oraz sposoby radzenia sobie ze stresem. Zdobyli również wiedzę dotyczącą organizacji, ośrodków i innych miejsc, gdzie można zgłosić się po pomoc w sytuacjach kryzysowych. Materiały promujące zdrowie psychiczne przygotowane zostały przez młodzież w języku angielskim i polskim.

    Kliknij w obrazek

     

              

   • ERASMUS+KA1 
     
    W dniu 21 września 2022 kolejny nauczyciel naszej szkoły - Aleksander Kraśnicki, rozpoczął kurs językowy w szkole International House London.
     
      
   •  ERASMUS+KA1   

    Pani Karolina Wiśniewska, nauczycielka języka angielskiego, w ramach programu ERASMUS zdobywa nowe umiejętności w rozgrzanej słońcem Sevilli. W pierwszych tygodniach września odwiedza Plac Hiszpański i Parku Marii Luizy, Katedrę, Złotą Wieżę, Trianę z Centrum Ceramiki i Zamek San Jorge. Była też na lekcji o historii tańca flamenco i kursie języka hiszpańskiego.

   • ERASMUS+KA1

    Pobyt kolejnego nauczyciela naszej szkoły, Pani Hani Kędzierskiej, na Erasmusie w Dublinie dobiegł końca. Dwa ostatnie tygodnie spędziła ucząc się w tamtejszej szkole językowej Atlas Language School historii i kultury Irlandii, wymieniając doświadczeniami metodycznymi z nauczycielami z różnych krajów oraz trenując język angielski. Wraca bogatsza o nowe umiejętności, wiedzę i doświadczenia, które na pewno będzie wykorzystywać w swojej pracy. Miała też niepowtarzalną okazję mieszkać u irlandzko - angielskiej rodziny od której dowiedziała się mnóstwo ciekawostek na temat codziennego życia Irlandczyków, a także złożonych relacji między oboma krajami. Zwiedzała zarówno Dublin, korzystając z wielu atrakcji, jakie to wielokulturowe miasto ma do zaoferowania, jak również pobliskie, położone nad Morzem Irlandzkim malownicze miasteczka. Wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat kultury oraz burzliwej historii Irlandii była wycieczka do Irlandii Północnej, gdzie zwiedziła stolicę kraju- Belfast, niezwykle urokliwą Groblę Olbrzyma (formację skalną wpisaną do światowego dziedzictwa UNESCO), podziwiała przepiękne widoki nad Oceanem Atlantyckim a nawet odwiedziła jedną z lokalizacji, gdzie kręcony był znany serial „Gra o tron”. Były to niezwykle intensywne, bogate w doświadczenia, niezapomniane 2 tygodnie.

      

   • ERASMUS+
     
    Ruszyły ostatnie przygotowania do projektu HEALTHY CHOICES realizowanego w ramach europejskiego programu Erasmus+ przez uczniów naszej szkoły (Roksana Oczkowska, Nelly Wrzodak, Kaja Sikorska, Kacper Łysoń, Oskar Strupiechowski, Gaurahari Wojciechowski) pod opieką pani Hanny Kędzierskiej oraz pani Katarzyny Roszkowskiej. Uczniowie pracują bardzo intensywnie starając się „zapiąć wszystko na ostatni guzik” przed zbliżającą się wymianą młodzieży w czerwcu 2022. Wcześniej jednak czeka ich jeszcze wizyta przygotowawcza w Gdańsku, gdzie poznają liderów krajów partnerskich: Litwy i Czech oraz ostatecznie podzielą się zadaniami z grupami z zagranicy.
     
    Wizyta przygotowawcza w ramach młodzieżowego projektu Healthy Choices. Jesteśmy w Gdańsku i opracowujemy plan działania w całym projekcie. Wspólnie omawiamy regulamin i obowiązki. Podsumowując: bardzo pracowity weekend, ale zakończony sukcesem!
    Lider projektu: Dom Kultury Zacisze, Zespół Szkół nr 128 CLXII LO im. Szarych Szeregów (Warszawa, Polska)
    Partnerzy: Tavo Europa (Wilno, Litwa), European Youth Centre Břeclav (Brzecław, Czechy)
    Finansowanie: Erasmus+
     
     
    W dniach 22.04-25.04 odbyła się w Gdańsku wizyta przygotowawcza (APV) do projektu Healthy Choices realizowanego przez naszą szkołę w ramach europejskiego programu Erasmus+. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele krajów partnerskich Polski, Litwy i Czech. Naszą szkołę godnie reprezentowała uczennica klasy 3E Roksana Oczkowska, pod opieką pani Hanny Kędzierskiej i pani Katarzyny Roszkowskiej. W trakcie spotkania uczestnicy zapoznali się z regulaminem projektu, odwiedzili ośrodek w Mikoszewie (miejsce realizacji projektu), opracowali szczegółowy plan oraz podzielili się zadaniami. Przed nami jeszcze ostatnie intensywne przygotowania do wymiany młodzieży, która odbędzie się w czerwcu .
     
     
     
   • ERASMUS+KA1
     
    Pani Marzena Zieleniewska, nauczyciel języka angielskiego w naszej szkole, w dniach 13-24 czerwca 2022 przebywała na Malcie w ramach programu Erasmus+ KA1. W szkole ETI poznawała metodykę nauczania języka angielskiego młodzieży i dorosłych.
     

     
   • ERASMUS+ KA1
     
    Pani Agnieszka Mrozowicz wraca 21 listopada 2021 do Polski. Pożegnała się z kursową grupą. Podczas ostatnich dwóch tygodni zaktualizowała swoją wiedzę m.in. na temat nowoczesnego podejścia do interakcji nauczyciel- uczeń, efektywnego planowania zadań zamkniętych oraz otwartych. Bardzo ciekawym doświadczeniem było powiązanie fonetyki z mową ciała. Zdobyte doświadczenie z pewnością będzie przydatne podczas prowadzonych lekcji. Czas kursu to był również czas intensywnej wymiany doświadczeń między uczestnikami oraz instruktorami Juanem de Dios i Antonio .
    Teraz pozostają wspomnienia i nawiązane kontakty, które, być może, zaowocują w przyszłości wspólnymi projektami.
     

       

   • ERASMUS+ KA1

    7 listopada 2021 ruszyła kolejna mobilność projektu „Wielojęzyczność otwiera bramy na świat" ERASMUS+ KA1. W południe Pani Agnieszka Mroziewicz przyleciała do Sewilli. Korzystała z atmosfery tego wyjątkowego miasta, a już od dziś zaczyna kurs metodyczny dla nauczycieli języka hiszpańskiego.

     

    Czekamy na kolejne relacje!

     

   • ERASMUS+ KA1

    Zakończył się pierwszy etap projektu „Wielojęzyczność otwiera bramy na świat” realizowanego w ramach programu Erasmus+ KA1. Dwie nasze anglistki Hania Kędzierska i Katarzyna Patalan wróciły już z Florencji, gdzie brały udział w dwutygodniowym kursie pt. "How to Use Tablets, Educational Apps and Social Media in your Classroom". Na kursie rozwijały swoją wiedzę i umiejętności z zakresu używania nowoczesnych technologii w nauczaniu. W drugim tygodniu poznały aplikacje: TEDED, EDPUZZL,TRELL, STUDYSTACK,  MORE THAN ONE STORY. Poza tym wymieniły się doświadczeniami metodycznymi z innymi nauczycielami i kontynuowały zwiedzanie FLORENCJI. Podziwiając niezwykłą architekturę i bogatą sztukę, odwiedziły między innymi: KATEDRA SANTA MARIA DEL FIORE, GALERIA ACADEMII, GALERIA UFFIZI, PONTE VECCHIO, OGRÓD BOBOLI.
    Panie wróciły bogatsze o nową wiedzę i pełne pozytywnych wrażeń.
     

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.

     

   • ERASMUS+ KA1

    Minął pierwszy tydzień programu Unii Europejskiej Erasmus+KA1 "Wielojęzyczność otwiera bramy na świat", w którym biorą udział dwie nasze nauczycielki - Pani Hanna Kędzierska oraz Pani Katarzyna Patalan.
    Co ciekawego się wydarzyło?
    Odbyło się spotkanie poświęcone aplikacji KAPWING, służącej do montażu filmów. Poznano działanie aplikacji STOP MOTION STUDIO, która służy do tworzenia animacji poklatkowych, aplikacji Nearpod, która pozwala tworzyć quizy na bazie filmików oraz aplikacji edukacyjnej PADLET.
    Weekend minął na zwiedzaniu okolic Florencji. Wycieczka zorganizowana została przez szkołę Europass, w trakcie której Panie odwiedziły trzy miasta Toskanii: Pizę ze słynną Krzywą Wieżą, San Gimignano - zwany Manhattanem Średniowiecza, Sienę z przepiękną katedrą i placem, gdzie odbywają się emocjonujące wyścigi konne.
    Czekamy na dalsze relacje!
     
    • ERASMUS+ KA1

     Dwie pierwsze nauczycielki z naszej szkoły Pani Hanna Kędzierska i Pani Katarzyna Patalan wyruszyły na dwa tygodnie do Florencji w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+KA1 "Wielojęzyczność otwiera bramy na świat".

     Życzymy owocnego wyjazdu!