• AKCJA „Pola Nadziei 2021”

• Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Pola Nadziei 2021”. Ta organizowana od  lat akcja ma na celu wspieranie działalności hospicyjnej i szerzenie idei związanej z opieką paliatywną. Wiąże się z tym budowanie atmosfery życzliwości i troski wokół osób nieuleczalnie chorych. Symbolem akcji jest żonkil, kwiat nadziei, zwycięstwa miłości nad śmiercią, poświecenia nad egoizmem. Na przygotowanej wcześniej grządce w szkolnym ogrodzie uczniowie z klasy 4b szkoły podstawowej posadzili około 200 cebulek żonkili. To praktyczne działanie miało uświadomić dzieciom cel Akcji, ale także zapoznać je z zasadami sadzenia roślin i ich cyklem rozwojowym. Młodszych uczniów wsparli chłopcy z klasy 3g_LO, którzy pokryli grządkę warstwą ziemi ogrodowej, wyrównali teren i wypielili chodnik wokół nasadzenia. Na wiosnę nasze szkolne Pole Nadziei pokryje się żółtym dywanem kwitnących kwiatów.  Wszystkim zaangażowanym w Akcję serdecznie dziękujemy!

• XI Dzielnicowy Dzień Wolontariusza

30.11.2021 18:44

5 grudnia 2019 w Zespole Szkół im. Piotra Wysockiego na Targówku odbył się XI Dzielnicowy Dzień Wolontariusza. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali najaktywniejsi uczniowie naszej szkoły. Gościem honorowym tego wydarzenia była p. Joanna Fabisiak - poseł na Sejm RP a także prezes Fundacji "Świat na Tak" bez której nie byłoby też konkursu "Ośmiu Wspaniałych".