• TURNIEJ KOSZYKÓWKI

24.05.2022 06:14
      21 maja 2022 odbył się turniej koszykówki w ramach LIGA BASKET WARSAW. Patronat nad turniejem objęła pani Burmistrz Dzielnicy Targówek Pani Małgorzata Kwiatkowska.
      W obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 128 gościliśmy: Legia Basket Schools, KING Tomaszów Mazowiecki, ZetGieBe Płock, Warsaw Basketball, LA BASKET Warszawa
      , GREENS Słupno, Polonia Warszawa, MKS Grójec, AK KUSY Łomianki, Wawerians, GKK Grodzisk Maz, 4 URSUS.
      Gratulacje zawodnikom składał w
      iceprzewodniczący Rady Dzielnicy Kamil Maciejczuk oraz radna Dzielnicy Katarzyna Górska-Manczenko.

• KOSZYKARKI O WŁOS OD MEDALU

17.03.2022 08:31

Tydzień po chłopcach dziewczęta, jako mistrz Targówka, wzięły udział w LV Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w koszykówce dziewcząt zwanej Licealiadą. W grupie trafiliśmy na mistrza Ochoty - XIV LO im. Stanisława Staszica, z którym przegraliśmy 21:8. Pokonaliśmy za to mistrza Wawra XXV LO im. Józefa Wybickiego 32:5 i awansowaliśmy do najlepszej 12. W meczu o awans do 6 pokonujemy po emocjonującym spotkaniu mistrza Bielan CXXII LO im. Ignacego Domeyki 33:30!

O awans do strefy medalowej przegrywamy jednak z mistrzem Woli XXX LO im. Jana Śniadeckiego po dogrywce 30:28. Dziewczyny postanowiły, że będą walczyć o jak najwyższe miejsce! W meczach o miejsca 4-6 pokonaliśmy mistrza Pragi Północ LXXVII LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 30:11 i przegraliśmy z mistrzem Mokotowa XXXIV LO im. Miguela de Cervantesa 17:9

Ostatecznie zajęliśmy 5. miejsce w Warszawie, co jest najlepszym wynikiem w historii naszego LO!

• MEDAL O WŁOS ...

17.03.2022 08:32

W dniach 28.02-4.03.2022 uczestniczyliśmy w Finałach Warszawy w koszykówce chłopców. W turnieju uczestniczyło 18 mistrzów wszystkich dzielnic. W 1 etapie grupowym rywalizowaliśmy z mistrzem Żoliborza - I LO im. Bolesława Limanowskiego. Wygraliśmy ten mecz 27:12. Następnie pokonaliśmy mistrza Wawra - LO Żagle 35:21. Tym samym awansowaliśmy do najlepszej 12. O awans do 6 graliśmy z mistrzem Białołęki CV LO im. Zbigniewa Herberta i wygraliśmy to spotkanie 34:20.
      W drodze do strefy medalowej stoczyliśmy wyrównany mecz z mistrzem Bemowa LXXVIII LO im. Marii Pawlikowskiej i niestety przegraliśmy 31:30.
      W meczach o miejsca 4-6 przegraliśmy z mistrzem Mokotowa XXVIII im. Jana Kochanowskiego 23:21 i przegraliśmy z mistrzem Woli III LO im. gen. Sowińskiego i zajęliśmy 6 miejsce w Warszawie, co jest największym sukcesem w koszykówce naszej szkoły!

• Mistrzostwa Warszawy

07.03.2020 17:05

Rywalizacja w Mistrzostwach Warszawy w koszykówce mężczyzn zakończona. Zostaliśmy sklasyfikowani na miejscach 9-12 i to duży sukces naszych reprezentantów. Za rok postaramy się poprawić ten wynik! 🙂

• Mistrzostwo Dzielnicy