• Pierwsza legitymacja szkolna (po przyjęciu dziecka do szkoły) wydawana jest nieodpłatnie.
          • Nie pobiera się opłaty za sprostowania w legitymacji szkolnej (zmiana adresu, nazwiska).
          • W przypadku zmiany nazwiska lub adresu należy dostarczyć dokument potwierdzający zmianę danych oraz posiadaną legitymację.
          • Duplikat wydaje się wtedy, gdy oryginał ulegnie zagubieniu, zniszczeniu lub kradzieży.
          • W przypadku utraty oryginału legitymacji szkolnej rodzice ucznia mogą wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej.
          • Wniosek do pobrania:

wniosek legitymacja .pdf

• Do wniosku należy dołączyć podpisane aktualne zdjęcie legitymacyjne oraz potwierdzenie wniesienia opłaty.
          • Za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej pobiera się opłatę w wysokości równej 9,00 zł.
          • Opłatę należy uiścić na rachunek bankowy dochodów budżetowych Zespołu Szkół nr 128 z dopiskiem: imię i nazwisko ucznia.
          • Numer rachunku bankowego:

• Z chwilą otrzymania duplikatu traci ważność oryginał legitymacji.
          • W przypadku odnalezienia utraconego oryginału należy go zwrócić do sekretariatu szkoły.
          • Odbiór duplikatu legitymacji potwierdza uczeń lub rodzic/prawny opiekun niepełnoletniego ucznia.