• WAKACJE W ANGLII

• 03.09.2024 17:51
      • Grupa uczniów z klas 1A_LO, 1C_LO, 1E_LO, 1G_LO pod opieką Pani Hanny Kędzierskiej wkrótce po zakończeniu roku szkolnego wyjechała na wycieczkę do Anglii podążając śladami słynnego Harry’ego Pottera. Uczniowie mieli okazję zobaczyć największe atrakcje Londynu, odwiedzili Oxford - znane na całym świecie miasto uniwersyteckie oraz Brighton - pobliski kurort morski z przepięknymi klifami, położony nad kanałem La Manche. Uczniowie odkrywali miejsca, w których rozgrywała się akcja książek i filmów o sławnym czarodzieju. Odwiedzili również studio filmowe Warner Bross Studio, gdzie przez dziesięć lat nagrywane były filmy o Harrym Potterze. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję ćwiczyć praktyczne użycie języka angielskiego w trakcie codziennych aktywności, takich jak wizyty w muzeach londyńskich, wycieczki śladami Harry’ego Pottera z przewodnikami anglojęzycznymi, ankieta miejska, zakupy, oraz w kontakcie z brytyjskimi rodzinami, które gościły ich w czasie pobytu w Anglii.