• ERASMUS+

• Minął pierwszy tydzień programu Unii Europejskiej Erasmus+KA1 "Wielojęzyczność otwiera bramy na świat", w którym biorą udział dwie nasze nauczycielki - Pani Hanna Kędzierska oraz Pani Katarzyna Patalan.
        Co ciekawego się wydarzyło?
        Odbyło się spotkanie poświęcone aplikacji KAPWING, służącej do montażu filmów. Poznano działanie aplikacji STOP MOTION STUDIO, która służy do tworzenia animacji poklatkowych, aplikacji Nearpod, która pozwala tworzyć quizy na bazie filmików oraz aplikacji edukacyjnej PADLET.
        Weekend minął na zwiedzaniu okolic Florencji. Wycieczka zorganizowana została przez szkołę Europass, w trakcie której Panie odwiedziły trzy miasta Toskanii: Pizę ze słynną Krzywą Wieżą, San Gimignano - zwany Manhattanem Średniowiecza, Sienę z przepiękną katedrą i placem, gdzie odbywają się emocjonujące wyścigi konne.
        Czekamy na dalsze relacje!

• 28. AKCJA  SPRZĄTANIE ŚWIATA  POLSKA

W dniu 20 września 2021 uczniowie z klasy 2b_LO oraz  4b_SP uczestniczyli w Akcji Sprzątanie Świata 2021. Akcja ma na celu budowanie  i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Nasi uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i sumiennością – zebrano 13 pełnych worków śmieci. Teren przy ulicy  Turmonckiej i Suwalskiej został solidnie posprzątany. Oby efekty naszej pracy utrzymały się długo i trawniki wokół szkoły pozostały niezaśmiecone.

Zobacz wcześniejsze wydarzenia w CLXII Liceum Ogólnokształcącym

•  ►MY JESTEŚMY ŚWIETNI

Dziewczęta z klasy IIIb_SP rozpoczęły przygodę z bębnami na pozalekcyjnych zajęciach pod kierunkiem pana Mariusza Świdowicza. Teraz odważnie wchodzą w różne projekty muzyczne, m.in. "Kultura Ufa Miłości", który prowadzi pan Bartek Miecznikowski. To właśnie z nim 19 sierpnia 2021 brały udział w swoim pierwszym koncercie. Wystąpiły na Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki - Spotkanie Kultur w Lublinie.
      To świetne, wzorowe uczennice, otwarte, radosne i empatyczne dziewczyny, które dążą do określonego celu.

BRAWO!
      Antonina Mielcarz - bębny