• UCZNIOWIE I BOGOWIE

27.10.2023 17:31
      25 października 2023 na lekcji języka polskiego klasa 1C_ LO przeniosła się na Olimp. Bogowie wprawdzie nie pili ambrozji, za to opowiadali o sobie bardzo ciekawe historie.
    • PRZEJMUJĄCE SPOTKANIE Z HISTORIĄ

26.10.2023 15:59
      24 października 2023 uczniowie klasy 1b_LO i 1f_LO odwiedzili Strzelecką 8 - izbę Pamięci. Licealiści wzięli udział w lekcji „O inskrypcjach”. Wizyta w placówce Instytucji Pamięci Narodowej obejmowała wykład Rafała Borkowskiego, dotyczący aresztu, którego oficjalnie nie było w Warszawie oraz metod stosowanych przez NKWD. Uczniowie poznali historię kamienicy przy ul. Strzeleckiej 8 oraz biografie więzionych i torturowanych patriotów. Następnie oprowadzani przez Annę Śnieżko i Arkadiusza Serwę przeszli przez piwniczne cele, obejrzeli inskrypcje na ścianach i poznali losy przetrzymywanych tu więźniów.
      Każdy powinien odwiedzić to miejsce!
    • LEKCJA W KINIE

26.10.2023 15:47
      20 października 2023 klasa 1E_LO rozpoczęła cykl ośmiu spotkań pt. "Maturalne motywy w filmie i literaturze" w Kinie Wisła zorganizowanego przez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli film "Johnny". Była to wyjątkowa lekcja pokory.

• #SZKOŁA PAMIĘTA

20.10.2023 19:09
      18 października 2023 uczniowie klasy 1a_LO oraz 1f_LO razem ze swoimi wychowawcami Martą Dejnek i Izabelą Kaczyńską z kręgu Bazylika-Bródno Stowarzyszenia Szarych Szeregów wybrali się na Cmentarz Bródnowski. Młodzież uporządkowała mogiły Jerzego Kantarskiego i Franciszka Heroka, harcerzy Szarych Szeregów z Bródna oraz braci Czesława i Narcyza Kozłowskich, żołnierzy AK poległych pierwszego dnia Powstania Warszawskiego. Zapalono też znicze na grobie Henryka Jerzego Chmielewskiego pseud. Garłuch, żołnierza AK, słynnego w okresie powojennym artysty plastyka Papcia Chmiela, twórcy serii komiksów "Tytus, Romek i A'Tomek".
      Na końcu zapalono znicze na grobie ks. kapitana Józefa Woźniaka, kapelana AK i Szarych Szeregów z Bródna.
    • WICEMISTRZOWIE DZIELNICY - PIŁKA RĘCZNA

18.10.2023 15:51
      17 października 2023 męska reprezentacja szkoły zdobyła II miejsce w dzielnicowych zawodach piłki ręcznej. O ile srebro w przypadku dziewczyn było sukcesem, tak u chłopców pozostawiło ogromny niedosyt. Warto jednak podkreślić, że dla zdecydowanej większości zawodników (wszyscy poza Dawidem Bralskim) był to pierwszy kontakt z piłką ręczną. Zebrane doświadczenie z pewnością zaprocentuje podczas przyszłorocznej rywalizacji.
      Skład: M. Fortuna, F. Kruchelski, O. Zając, M. Grabowski, D. Bralski, M. Zakrzewski, B. Cichowski, D. Gąska, Ł. Hajduga, D. Colque-Guaravia, P. Makowski, P. Musiał, K. Paliński, D. Cholewski, M. Barański, A. Wargin, B. Wichrowski, K. Walkowski.
      Trener: Aleksander Kraśnicki