• FESTIWAL NAUKI

30.09.2023 11:37
      W dniach 25-29 września 2023 licealiści uczestniczyli w lekcjach 27. Festiwalu Nauki:
      • Żywność przyjazna dla środowiska, czyli co jeść żeby być eko? – 2c,2d_LO
      • Pandemia dezinformacji. Jak z nią walczyć? – 1a,1b_LO
      • Naukowe metody podnoszenia poczucia szczęścia. – 1c,1e_LO
      • Geografia energii. – 2e,2g,4b_LO
      • Geografia zasobów-słów kilka. – 1f,2d_LO
      • Władza w Twoich Rękach: Budżet Obywatelski jako Narzędzie Partycypacji Młodzieży. – 1g_LO
      • Konsumpcja państw biednych czy bogatych- która jest bardziej zrównoważona? – 3s,4s_LO
      • Czy chód człowieka jak tak prosty jak nam się wydaje? – 3b,4b_LO
      • Raje podatkowe i strefy offshore na mapie świata - jak wpływają na handel zagraniczny i dlaczego? – 1e_LO
      • Efekt cieplarniany. – 1c,1d,2c,2d_LO
      • Tajemnice bogactwa i ubóstwa krajów: dlaczego różnimy się tak bardzo? – 1f_LO
      • Co wolno, a czego nie wolno w mieście? – 1a_LO
      • Poznanie budowy i funkcji szkieletu osiowego człowieka. – 3s_LO
      • Tajemnice bogactwa i ubóstwa krajów. Dlaczego różnimy się tak bardzo? – 4s_LO
      • Czy wystarczy znać 1000 słówek? Znajomość słownictwa języka obcego w liczbach. – 1c,1e_LO
      • Zapoznanie się z kulturą oraz pismem Chin. – 2e,3c_LO
      • Dlaczego trudno nam się dogadać? Jak nauka może nam w tym pomóc? – 2s_LO
    • MISTRZOSTWO DZIELNICY

30.09.2023 12:10
      Na to zwycięstwo czekaliśmy kilka lat. 28 września 2023 złoty medal w Mistrzostwach Dzielnicy w sztafetowych biegach przełajowych zdobyli nasi chłopcy. Przez pięć okrążeń trwała wyrównana rywalizacja z pozostałymi drużynami. Dopiero na ostatnim okrążeniu zaznaczyli swoją przewagę i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.
      Brawo dla chłopaków i trenera Adama Boronia!

• WSPIERAMY TRANSPLANTOLOGIĘ

30.09.2023 11:21
      W sobotę, 23 września 2023 uczniowie klasy 4A_LO spotkali się na dziedzińcu pałacu w Wilanowie, by wziąć udział w sztafetowym marszu nordic walking "Bieg po Nowe Życie". Jest to akcja promująca ideę transplantologii. W czteroosobowych sztafetach wystartowały osoby po przeszczepach, uczniowie warszawskich liceów ogólnokształcących oraz znane osoby, między innymi Renata Kaznowska, Tomasz Adamek, Zbigniew Bartman, Piotr Gruszka, Jolanta Fraszyńska, Krzysztof Ignaczak, Ola Kot, Damian Wleklak.
    • WYJAZD INTEGRACYJNY

30.09.2023 11:53
      W dniach 17-22 września klasa 1G_LO przebywała na zielonej szkole na Pomorzu Zachodnim.

• MISTRZ BOKSERSKI

23.09.2023 16:32

Filip Łysoń uczeń klasy 1B_LO zdobył tytuł Mistrza Mazowsza Młodzików w boksie na XXXVII Turnieju Bokserskim w Warszawie zorganizowanym przez Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Bokserski.

Brawo!