• RAJD - XLIV PODKUREK

23.04.2022 20:05

7 listopada 2021 członkowie Międzyszkolnego Koła Turystycznego wzięli udział w XLIV Rajdzie na Orientację "PODKUREK” na Leśnym Rancho w Białobrzegach nad Jeziorem Parów Karaski.

Mieliśmy do pokonania trasę o nazwie „Dojściówka” i dwa etapy na trasach w kategorii TP (trasy dla początkujących). Nietypowe mapy na trasach przebiegające wokół Jeziora Parów Karaski dały nam możliwość odwiedzenia najciekawszych miejsc tego terenu.

Zapraszamy na kolejny rajd 20 listopada!

• TRInO w ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

23.04.2022 20:05

Korzystając z uroków jesieni uczniowie klasy 3j i 3k LO razem ze swoimi wychowawcami p. Maciejem Dobaczewskim i p. Izabelą Kaczyńską 21 października 2021 wybrali się do Łazienek Królewskich. Tam wzięli udział w Turystyczno-Rekreacyjnej Imprezie na Orientację "Trzy Ogrody". Poznali historię rezydencji, jej zabytkowe budowle i walory przyrodnicze.

• MIĘDZYSZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNE na 73. ORTInO

01.11.2021 18:27

Zakończył się VII Ogólnopolski Tydzień Turystycznych Imprez na Orientację. Członkowie Międzyszkolnego Koła Turystycznego wzięli udział w czwartkowym, wieczornym marszu na orientację „73. OrtInO”. Posługując się ortofotomapą należało odnaleźć siedemnaście miejsc na warszawskim Powiślu. Choć zapadł zmrok, to udało się odnaleźć metę w wyznaczonym czasie.

MKT zaprasza na następny rajd 7 listopada!

• KONKURS WIEDZY TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZEJ

01.11.2021 19:00
      10 czerwca 2021 roku uczniowie ZS128 wzięli udział w podsumowaniu Mazowieckiego Internetowego Konkursu Wiedzy Turystyczno - Krajoznawczej. Z rąk przedstawicieli Zarządu Mazowieckiego Forum Oddziałów Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego dyplomy i nagrody odebrali:
      • Krzysztof Żuk (2f_LO) - VI miejsce w Mazowieckim Internetowym Konkursie Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej
      • Ksawery Ardziński (2a_SP) - II miejsce w Teście wiedzy krajoznawczej
      • Weronika Ratajewska (2e_LO) - III miejsce w Teście wiedzy krajoznawczej
      • Karolina Andalukiewicz (2k_LO) - I miejsce w Teście rozpoznawania obiektów krajoznawczych z województwa mazowieckiego
      • Joanna Dąbkowska (2F_LO) - III miejsce w Teście rozpoznawania obiektów krajoznawczych z województwa mazowieckiego
      • Weronika Ratajewska (2e_LO) - III miejsce w Teście rozpoznawania obiektów krajoznawczych z województwa mazowieckiego
      • Wiktor Redziński vel Rydzyński (2F_LO) - III miejsce w Teście rozpoznawania obiektów krajoznawczych z województwa mazowieckiego
      Po uroczystości wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na spacer z przewodnikiem po warszawskim Starym Mieście.