• MOJA WARSZAWA

10.01.2024 19:57
      5 stycznia 2024 poznaliśmy wyniki Międzyszkolnego Konkursu Poetycko-Fotograficznego pod hasłem „Moja Warszawa”.
      Szkoły podstawowe:
      I miejsce: Tymon Kucharski (SP nr 355 im. J.Wedla)
      II miejsce: Zuzanna Karolak (SP_379 im. Szarych Szeregów)
      III miejsce: Natalia Adamczyk (SP nr 42 im. K.I.Gałczyńskiego)
      Szkoły ponadpodstawowe:
      I miejsce: Szymon Godlewski (Technikum nr 11 im. P.Wysockiego)
      II miejsce: Tobiasz Wojtasiak (CLXII LO im. Szarych Szeregów)
      III miejsce: Michał Sawicki (CLXII LO im. Szarych Szeregów)
      Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów!
    • TYDZIEŃ PATRONA 1

10.01.2024 19:43
      Rozpoczynamy Tydzień Patrona od turnieju piłki siatkowej o Puchar Patrona Szkoły dla uczniów liceum. Turniej piłki siatkowej po raz drugi z rzędu wygrała klasa 3A_LO, drugie miejsce zajęła klasa 3S_LO a trzecie miejsce zajęła klasa 2E_LO.
      Gratulujemy!

Kolejnym wydarzeniem w pierwszym dniu Tygodnia Patrona było spotkanie z ciekawym człowiekiem. Gościem klas o profilu turystycznym był podróżnik Tomasz Gronau, który przybliżył licealistom góry Korsyki.

W poniedziałek zorganizowano warsztaty edukacyjne z inż. Klaudią Sokal reprezentująca firmę GBA Polska Sp. z o.o. - Laboratorium Kosmetyczne. W zajęciach wzięły udział klasy 1D, 2C, 3B i 4B_LO o rozszerzeniach przedmiotowych z chemii. Składały się z dwóch części: prezentacji i warsztatów laboratoryjnych z chemii kosmetycznej. W części teoretycznej uczniowie mogli dowiedzieć się co to jest produkt kosmetyczny, jakie spełnia funkcje, jakimi obwarowany jest regulacjami prawnymi w Unii Europejskiej, co przedstawia etykieta kosmetyku i jak należy ją czytać oraz w jaki sposób prowadzi się badania w profesjonalnych laboratoriach.
      W części praktycznej uczniowie sami mogli dokonać badania stabilności masy kosmetycznej na podstawie oceny organoleptycznej przygotowanych próbek kosmetyków.

• LEKCJA W KINIE

08.01.2024 18:10
      4 stycznia 2024 klasa 1E_LO obejrzała dziś film "Dziennik z podróży" w Kinie Wisła w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - Maturalne motywy w filmie i literaturze.

• LEKCJA NA UKSW

07.01.2024 15:43
      21grudnia 2023 uczniowie klasy 1CH_LO zakończyli pierwszy semestr wycieczką na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych. W czasie ćwiczeń mieli okazję zbadać poziom szczawianów w herbacie oraz wysłuchali bardzo ciekawego wykładu na temat tego, co kości mówią o człowieku.
      Bardzo dziękujemy Panu profesorowi Jackowi Tomczykowi za zaproszenie!

• PACZUSZKA DLA MALUSZKA

01.01.2024 11:49

22 grudnia 2023 dostarczyliśmy do Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci dary zebrane w ZS128 w ramach akcji "Paczuszka dla Maluszka" - Fundacja Małych Stópek. Łącznie uzbieraliśmy 272 sztuki paczek chusteczek nawilżanych oraz 102 sztuki podkładów medycznych dla najmłodszych. W naszych paczkach znajdowały się także inne środki higieniczne dla niemowląt. Łączna wartość darów wyniosła ok. 2600 zł. W akcję zaangażowali się uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Stroną logistyczną przedsięwzięcia zajęła się klasa 2A_LO wraz z wychowawcą oraz pan Jacek Jedut, który przewiózł dary do Hospicjum.