• LEKCJA W BIBLIOTECE

23.05.2023 21:10
      18 maja 2023 uczniowie klasy 1A_SP uczestniczyli w lekcji "Dawniej i dziś" w Bibliotece Publicznej nr 40 w Warszawie. W czasie zajęć z ogromnym zainteresowaniem poznawali różne przedmioty codziennego użytku i ich historię, jak się zmieniały na przestrzeni lat a nawet wieków.

• KAPSUŁA CZASU 378

23.05.2023 21:03
      W dniu 18 maja 2023 w Szkole Podstawowej nr 378 im. Jana Paderewskiego odbyło się ogłoszenie wyników Dzielnicowego Konkursu Literackiego i Plastycznego pt. „Kapsuła czasu – podziel się swoją wizją przyszłości”.
      W konkursie literackim :
      II miejsce zajęła – Zuzanna Leszczyńska z klasy 5a
      III miejsce zajęła – Zuzanna Karolak z klasy 5a
      W konkursie plastycznym:
      III miejsce zajęła – Natalia Burcon z klasy 4c
      Po rozdaniu nagród prace laureatów zostały włożone do „Kapsuły Czasu” i komisyjnie zakopane na boisku szkolnym.

• PIĄTOKLASIŚCI W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

18.05.2023 23:04
      16 maja 2023 uczniowie klas piątych razem ze swoimi wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Łazienek Królewskich. Ten piękny zespół pałacowo - parkowy poznawali z przewodnikiem. Uczniowie zwiedzili m.in. Pałac na Wyspie oraz Teatr na Wodzie. Po spacerze grupa udała się na "Niewidzialną Wystawę", aby przekonać się, jak na co dzień funkcjonują osoby niewidome. Doświadczenie to dostarczyło uczestnikom niecodziennych wrażeń.
    • ZOSTANĘ ARCHEOLOGIEM

14.05.2023 08:42
      9 maja uczniowie klasy 1B_SP uczestniczyli w warsztatach archeologicznych "Z wizytą na wykopaliskach". Wzięli udział w wykopaliskach, a wykopany artefakt badali różnymi przyrządami. Potem sklejały w całość połamane repliki zabytkowej ceramiki.
    • MŁODZI ARCHEOLODZY

09.05.2023 20:07

8 maja 2023 klasa 3b_SP wzięła udział w zajęciach archeologicznych ,,Z wizytą na wykopaliskach". Dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się archeologia i na czym polega praca archeologa. Wykorzystując płonący model zobaczyły, jak archeolodzy określają wiek wykopanych przez siebie zabytków. Każdy uczestnik wykopywał artefakty przy użyciu profesjonalnych narzędzi, a wykopany przez siebie przedmiot opisywał na specjalnej karcie. Na koniec zajęć, w grupach uczniowie sklejali potłuczone naczynia i poznawali techniki konserwacji starożytnych przedmiotów.

• Z WIZYTĄ NA WYKOPALISKACH

09.05.2023 20:02
      8 maja 2023 uczniowie klasy 1a_SP uczestniczyli w warsztatach archeologicznych "Z wizytą na wykopaliskach" prowadzonych przez panią Agnieszkę, która jest archeologiem. Celem warsztatów jest ukazanie zawodu archeologa oraz specyfiki jego pracy poprzez zajęcia oparte na poznawaniu, tworzeniu i zabawie. Warsztaty podzielone były na dwie części, teoretyczną oraz praktyczną. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z określeniami takimi jak zabytek, datowanie, stanowiska archeologiczne, opisywanie zabytków oraz jaką jest różnica pomiędzy archeologiem a paleontologiem. Uczniowie segregowali i rozpoznawali również zabytki, ważyli, datowali i opisywali wydobyte ze specjalnie przygotowanego do tego stanowiska. Zajęcia były bardzo ciekawe i twórcze.
      Dziękujemy!

• ZIELONA SZKOŁA W PASYMIU

14.05.2023 08:32
      27-28 kwietnia 2023 uczniowie klasy 1B_SP byli na zielonej szkole w Pasymiu na Mazurach. W czwartek dzieci spacerowały po lesie i nad jeziorem. Bawiły się w poszukiwanie skarbów i podchody. Uczestniczyły w zajęciach sportowych. Wieczorem miło spędziły czas przy ognisku. W piątek obserwowały zwierzęta w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz zwiedzały zabytki Olsztyna. Dzieci już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu.

• PIELGRZYMKA - GIETRZWAŁD

08.05.2023 20:17

Pielgrzymka uczniów SP_379 do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie w dniu 19 kwietnia 2023

• TRZECIOKLASIŚCI NA SPEKTAKLU

29.04.2023 18:11
      25 kwietnia dzieci z klasy 3b_SP w kinie Luna obejrzały bardzo ciekawy musical "Piotruś Pan".

26.04.2023 19:00

21 kwietnia 2023 klasa 2A_SP sprzątała najbliższą okolicę szkoły :)

• Konkursu „Orzeł Targówka 2020”

• 24 czerwca 2020 roku odbyła się gala Konkursu „Orzeł Targówka”.  Jest to konkurs, w którym mogą wziąć udział wszyscy uczniowie z Targówka. Laureatami zostają młodzi ludzie, osiągający najlepsze wyniki w nauce. W tym roku gala konkursu, odbyła się w formule transmisji online. Laureatka ze Szkoły Podstawowej nr 379 im. Szarych Szeregów „Orłów Targówka 2020” została Kinga Gzocha uczennica klasy 8.

• Fotorelacja -zdalne nauczanie (11 marca - 26 czerwca 2020)