• WOM koszykówka 2023

25.03.2023 18:26
      W tym roku poziom w Mistrzostwach Warszawy w koszykówce był naprawdę wysoki. Mimo ogromnych starań i ambicji naszych reprezentantów wygraliśmy tylko 1 z 4 meczy i zostaliśmy sklasyfikowani na miejscach 9-12. Mimo tego należą się brawa i gratulacje dla chłopców za walkę i determinację w każdym spotkaniu. Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Tomasik, Bartosz Wylęgły, Jakub Michałek, Jan Włoczewski, Mateusz Wiśniewski, Filip Kałuski, Krzysztof Żuk, Daniil Zhovtyi, Mateusz Grabowski, Damian Cholewski, Łukasz Hajduga, Oskar Zając.

• MISTRZOWIE KOSZYKÓWKI

25.03.2023 18:27
      10 lutego 2023 wygraliśmy mistrzostwo Dzielnicy w koszykówce. Gratulacje dla drużyny w składzie: Jakub Michałek, Mateusz Grabowski, Patryk Tomasik, Filip Kałuski, Krzysztof Żuk, Mateusz Wiśniewski, Jan Włoczewski, Damian Cholewiński, Bartosz Wylęgły, Oskar Zając, Marcin Zakrzewski, Anton Oniszczuk, Daniil Zhovtyi oraz trenera Marka Łodygi. Dziękujemy najlepszym kibicom za fantastyczny doping.
    • TURNIEJ KOSZYKÓWKI

24.05.2022 06:14
      21 maja 2022 odbył się turniej koszykówki w ramach LIGA BASKET WARSAW. Patronat nad turniejem objęła pani Burmistrz Dzielnicy Targówek Pani Małgorzata Kwiatkowska.
      W obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 128 gościliśmy: Legia Basket Schools, KING Tomaszów Mazowiecki, ZetGieBe Płock, Warsaw Basketball, LA BASKET Warszawa
      , GREENS Słupno, Polonia Warszawa, MKS Grójec, AK KUSY Łomianki, Wawerians, GKK Grodzisk Maz, 4 URSUS.
      Gratulacje zawodnikom składał w
      iceprzewodniczący Rady Dzielnicy Kamil Maciejczuk oraz radna Dzielnicy Katarzyna Górska-Manczenko.

• KOSZYKARKI O WŁOS OD MEDALU

17.03.2022 08:31

Tydzień po chłopcach dziewczęta, jako mistrz Targówka, wzięły udział w LV Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w koszykówce dziewcząt zwanej Licealiadą. W grupie trafiliśmy na mistrza Ochoty - XIV LO im. Stanisława Staszica, z którym przegraliśmy 21:8. Pokonaliśmy za to mistrza Wawra XXV LO im. Józefa Wybickiego 32:5 i awansowaliśmy do najlepszej 12. W meczu o awans do 6 pokonujemy po emocjonującym spotkaniu mistrza Bielan CXXII LO im. Ignacego Domeyki 33:30!

O awans do strefy medalowej przegrywamy jednak z mistrzem Woli XXX LO im. Jana Śniadeckiego po dogrywce 30:28. Dziewczyny postanowiły, że będą walczyć o jak najwyższe miejsce! W meczach o miejsca 4-6 pokonaliśmy mistrza Pragi Północ LXXVII LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 30:11 i przegraliśmy z mistrzem Mokotowa XXXIV LO im. Miguela de Cervantesa 17:9

Ostatecznie zajęliśmy 5. miejsce w Warszawie, co jest najlepszym wynikiem w historii naszego LO!

• MEDAL O WŁOS ...

17.03.2022 08:32

W dniach 28.02-4.03.2022 uczestniczyliśmy w Finałach Warszawy w koszykówce chłopców. W turnieju uczestniczyło 18 mistrzów wszystkich dzielnic. W 1 etapie grupowym rywalizowaliśmy z mistrzem Żoliborza - I LO im. Bolesława Limanowskiego. Wygraliśmy ten mecz 27:12. Następnie pokonaliśmy mistrza Wawra - LO Żagle 35:21. Tym samym awansowaliśmy do najlepszej 12. O awans do 6 graliśmy z mistrzem Białołęki CV LO im. Zbigniewa Herberta i wygraliśmy to spotkanie 34:20.
      W drodze do strefy medalowej stoczyliśmy wyrównany mecz z mistrzem Bemowa LXXVIII LO im. Marii Pawlikowskiej i niestety przegraliśmy 31:30.
      W meczach o miejsca 4-6 przegraliśmy z mistrzem Mokotowa XXVIII im. Jana Kochanowskiego 23:21 i przegraliśmy z mistrzem Woli III LO im. gen. Sowińskiego i zajęliśmy 6 miejsce w Warszawie, co jest największym sukcesem w koszykówce naszej szkoły!