• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

• 06.10.2023 12:50
      • Dnia 5 października 2023 świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej, która stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami. Szkolne korytarze wzbogaciła wystawa plakatów wykonanych przez naszych uczniów w ramach lekcji kulturoznawczych z języka obcego. Zachęcamy wszystkich do oglądania zdjęć, zabytków oraz zapoznania się z ciekawostkami dotyczącymi krajów anglo-, hiszpańsko- i niemieckojęzycznych. Przerwy śródlekcyjne zamieniły się w angielską, hiszpańską, niemiecką oraz ukraińską listę przebojów. Na lekcjach języków obcych uczniowie słuchali obcojęzycznych utworów, rozwiązywali interaktywne quizy językowe oraz brali udział w spotkaniach online z Native Speaker’em w ramach projektu Nauka bez Granic. Zaangażowani uczniowie oraz zwycięzcy quizów losowali kupony motywacyjne, które można wykorzystać na językach obcych.
        Dziękujemy za wspólną zabawę !

• Konkursu „Orzeł Targówka 2020”

• 24 czerwca 2020 roku odbyła się gala Konkursu „Orzeł Targówka”.  Jest to konkurs, w którym mogą wziąć udział wszyscy uczniowie z Targówka. Laureatami zostają młodzi ludzie, osiągający najlepsze wyniki w nauce. W tym roku gala konkursu, odbyła się w formule transmisji online. Laureatka ze Szkoły Podstawowej nr 379 im. Szarych Szeregów „Orłów Targówka 2020” została Kinga Gzocha uczennica klasy 8.

• Fotorelacja -zdalne nauczanie (11 marca - 26 czerwca 2020)