• Z WIZYTĄ NA WYKOPALISKACH

• 09.05.2023 20:02
      • 8 maja 2023 uczniowie klasy 1a_SP uczestniczyli w warsztatach archeologicznych "Z wizytą na wykopaliskach" prowadzonych przez panią Agnieszkę, która jest archeologiem. Celem warsztatów jest ukazanie zawodu archeologa oraz specyfiki jego pracy poprzez zajęcia oparte na poznawaniu, tworzeniu i zabawie. Warsztaty podzielone były na dwie części, teoretyczną oraz praktyczną. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z określeniami takimi jak zabytek, datowanie, stanowiska archeologiczne, opisywanie zabytków oraz jaką jest różnica pomiędzy archeologiem a paleontologiem. Uczniowie segregowali i rozpoznawali również zabytki, ważyli, datowali i opisywali wydobyte ze specjalnie przygotowanego do tego stanowiska. Zajęcia były bardzo ciekawe i twórcze.
        Dziękujemy!
    • Konkursu „Orzeł Targówka 2020”

• 24 czerwca 2020 roku odbyła się gala Konkursu „Orzeł Targówka”.  Jest to konkurs, w którym mogą wziąć udział wszyscy uczniowie z Targówka. Laureatami zostają młodzi ludzie, osiągający najlepsze wyniki w nauce. W tym roku gala konkursu, odbyła się w formule transmisji online. Laureatka ze Szkoły Podstawowej nr 379 im. Szarych Szeregów „Orłów Targówka 2020” została Kinga Gzocha uczennica klasy 8.

• Fotorelacja -zdalne nauczanie (11 marca - 26 czerwca 2020)