• BUDŻET OBYWATELSKI

Czas rozwinąć skrzydła!

• W MUZEUM ILUZJI

23.06.2023 19:28
      22 czerwca 2023 uczniowie klasy 1B_SP byli w Muzeum Świat Iluzji. Zanurzając się w bezkresie odbić i świateł w Pokojach Luster i Matrixie, dzieci wyobrażały sobie nieskończoność. Wchodząc do kosmicznego tunelu Vortex, sprawdzały czy istnieje grawitacja. Bawiły się perspektywą z Krzesłem Beucheta i w Pokoju Amesa oraz przekonały się, że cień nie musi być czarny. Sprawdzały również, czy mogą zaufać swojemu umysłowi oraz zmysłom, odwiedzając interaktywną wystawę edukacyjną. Poznając poprzez zabawę interaktywny świat iluzji, pierwszoklasiści zakończyli rok szkolny.
    • ROWEROWY MAJ

23.06.2023 05:50

14 i 15 czerwca 2023 roku klasy: 4a, 4b, 5a i 5b_SP uczestniczyły w szkoleniach praktycznych z doskonalenia jazdy na rowerze w ramach akcji Rowerowy Maj. Były to warsztaty prowadzone przez Stowarzyszenie Idee na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie. Zajęcia dotyczyły przepisów i znaków drogowych, koordynacji ruchowej, niezbędnej podczas jazdy w ruchu ulicznym, obserwacji sytuacji na drodze, sygnalizowanie manewrów oraz zajmowania prawidłowej pozycji na jezdni.

• DOŚWIADCZENIA I EKSPERYMENTY

23.06.2023 05:49
      Fantastyczna, bardzo pouczająca zabawa w klasie 2A_SP

• KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

18.06.2023 18:54
      „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz od 2019 roku również dla szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Uczniowie klas 1-3 SP otrzymali certyfikat, który uprawnia ich do posługiwania się tytułem „Kubusiowych Przyjaciół Natury”. Celem programu jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Uczniowie z klas edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczyli się troszczyć o środowisko naturalne, poznawali podstawowe zasady ekologii i dowiedzieli się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznali korzyści płynące z ruchu.

• ROWEROWY MAJ

18.06.2023 18:52

• #ZACZNIJODLEKKIEJ

18.06.2023 18:42

15 czerwca 2023 w naszej szkole odbył się piknik lekkoatletyczny pod hasłem #zacznijodlekkiej pod patronatem Ministerstwa Sportu i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej 344, Szkoły Podstawowej nr 356, Szkoły Podstawowej 368, Szkoły Podstawowej 398. Uczestnicy zapoznali się z takimi dyscyplinami jak rzut oszczepem, skok o tyczce, skok wzwyż, bieg przez płotki, start niski z bloków startowych. Pogoda dopisała więc wszyscy świetnie się bawili a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

Dziękujemy uczniom, nauczycielom i wolontariuszom za zaangażowanie i pomoc!

• WIZYTA W MUZEUM

15.06.2023 18:09

12 czerwca 2023 uczniowie klasy 5a_SP obejrzeli spektakularną wystawę "Tutanchamon - grobowiec i skarby" w Muzeum Nowa Praga. Podziwiali komory grobowca i skarby słynnego faraona ułożone tak, jak zobaczył je 100 lat temu odkrywca grobowca - Howard Carter. Dla dzieci była to fantastyczna podróż do starożytnego Egiptu.

• WIZYTA W WEDLU

12.06.2023 17:27

7 czerwca 2023 uczniowie klasy 2a_SP wzięli udział warsztatach w krainie czekolady.

• Konkursu „Orzeł Targówka 2020”

• 24 czerwca 2020 roku odbyła się gala Konkursu „Orzeł Targówka”.  Jest to konkurs, w którym mogą wziąć udział wszyscy uczniowie z Targówka. Laureatami zostają młodzi ludzie, osiągający najlepsze wyniki w nauce. W tym roku gala konkursu, odbyła się w formule transmisji online. Laureatka ze Szkoły Podstawowej nr 379 im. Szarych Szeregów „Orłów Targówka 2020” została Kinga Gzocha uczennica klasy 8.

• Fotorelacja -zdalne nauczanie (11 marca - 26 czerwca 2020)