• RAJD - PODKUREK 2022

06.11.2022 17:41
      6 listopada 2022 członkowie MKT wzięli udział w XLV Rajdzie na Orientację "PODKUREK 2022", który w Malcanowie zorganizował HKT TREP PTTK. Były dwie łatwe trasy TP, a na nich: zrzutowisko AK, póżne jagody i podgrzybki, wydmy i gleby bielicowe. Na mecie czekały kiełbaski, gorąca herbata i tort serowy.
      Po zakończeniu rajdu odbyła się uroczystość wręczenia Odznak PTTK „ORLI LOT”. Za aktywny udział w organizacji przedsięwzięć turystyczno-krajoznawczych odznaczeni zostali członkowie MKT: Helene Potomski i Jakub Dąbrowski.

• NAUCZYCIEL KRAJU OJCZYSTEGO

10.11.2022 20:39

26 października 2022 w gmachu Ministerstwa Edukacji i Nauki odbyła się uroczystość wręczenia medalu i tytułu „Nauczyciel Kraju Ojczystego”, na którą została zaproszona dyrektor Zespołu Szkół nr 128 pani Beata Pajęcka-Pluta.

Pani dyrektor została uhonorowana wyróżnieniem nadawanym przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w uznaniu szczególnych zasług związanych z upowszechnianiem turystyki i krajoznawstwa wśród dzieci i młodzieży. Wyróżnienie wręczał prezes Zarządu Głównego PTTK Jerzy Kapłon, a list gratulacyjny - wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek.

• RAJD - JESIEŃ IDZIE

18.12.2022 14:38
      23 października 2022 członkowie MKT (8) wzięli udział w 26. Turystycznym Rajdzie na Orientację "Jesień Idzie" im. Maćka Ostrowskiego. Organizator, Klub PTTK nr 1 Politechnika Warszawska, zaprosił nas do Parku Arkadia. Spacer, z dowcipnie przygotowaną mapą, pozwolił poznać ciekawe i urokliwe miejsca w Warszawie.
      Jakub Dąbrowski zajął II miejsce w kategorii TP

• WOJEWÓDZKI ZLOT MŁODZIEŻY

19.10.2022 20:54
      29 września 2022 uczniowie ZS 128 (2c_LO i 4a_SP) wzięli udział w V Wojewódzkim Zlocie Młodzieży PTTK. Młodzi turyści zwiedzili Muzeum Pożarnictwa w Kotuniu, a następnie powędrowali do Domu Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach. Tu czekały na nich warsztaty malarskie, nordic walking oraz konkurs wiedzy turystycznej.