• TYDZIEŃ PATRONA 5

30.01.2024 18:15
      Tydzień Patrona Szkoły kończy piękna uroczystość ślubowania klas pierwszych Liceum. Dziękujemy za obecność gościom - Przyjaciołom naszej szkoły - harcerzom Szarych Szeregów: druhowi Leonowi Skórzewskiemu, druhowi Ryszardowi Cholewie oraz druhnie Krystynie Bęben z Zarządu Głównego Stowarzyszenia Szarych Szeregów, dyrekcji, rodzicom, uczniom oraz prowadzącym, uczniom z pocztu sztandarowego i artystom.
    • TYDZIEŃ PATRONA 4

13.01.2024 16:09
      Konkurs Mam Talent objawił nam w czwartek (11.01.2024) młode talenty w różnych dziedzinach artystycznych. Jury wręczyło nagrody ufundowane przez Radę Rodziców:
      1 miejsce zajął Tobiasz Wojtasik z klasy 2E_LO
      2 miejsce zajął Krzysztof Kamiński z klasy 5B_SP
      3 miejsce zajął Piotr Kamiński z klasy 5C_SP
      Gratulujemy wspaniałych występów!

• TYDZIEŃ PATRONA 3

12.01.2024 17:18
      W trzecim dniu Tygodnia Patrona (10.01.2024) uczniowie klasy 3B_LO wzięli udział w lekcji muzealnej o Marii Skłodowskiej-Curie w siedzibie muzeum - Warszawa, ul. Freta 16. Zajęcia poświęcone były omówieniu życia i dorobku naukowego polskiej uczonej, dwukrotnie uhonorowanej Nagrodą Nobla. Zwiedzili dom urodzenia Noblistki, obejrzeli ekspozycje stałą oraz wystawę pt. "radowe szaleństwo", czyli zastosowanie i dodatek radu w przedmiotach codziennego użytku.

W ramach Tygodnia Patrona odbył się konkurs geograficzny "MAPOWANIE". Uczniowie Liceum mieli okazję sprawdzić swoją znajomość mamy fizycznej i politycznej świata oraz Polski. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i chęć rozwijania wiedzy geograficznej.

• TYDZIEŃ PATRONA 2

11.01.2024 20:53
      Drugi dzień (9.01.2024) Tygodnia Patrona obfitował w bardzo ciekawe wydarzenia. Dziś gościliśmy Przyjaciela naszej szkoły- druha Włodzimierza Dusiewicza - reżysera, scenarzystę i kombatanta Szarych Szeregów. Podczas uroczystości wręczenia nagród laureatom Międzyszkolnego Konkursu Poetycko-Fotograficznego "Moja Warszawa" uczniowie i goście wysłuchali opowieści druha Włodzimierza oraz obejrzeli film "Przerwana pieśń" w jego reżyserii. Film poświęcony Krystynie Krahelskiej przybliża ją jako poetkę, harcerkę i sanitariuszkę Powstania Warszawskiego. To ona jest autorką słów piosenki "Hej, chłopcy, bagnet na broń" i to ona pozowała do pomnika warszawskiej Syreny. To było niezwykłe spotkanie i miło nam, że byli dziś z nami przedstawiciele Zarządu Głównego oraz Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów - druhny Krystyna Bęben i Anna Wąsik oraz pani dyr. Hanna Kiljańska z mężem.

Tymczasem w hali sportowej odbywały się zawody w wyciskaniu sztangi leżąc. Uczestnicy za zadanie mieli podnieść jak najwięcej razy 80% swego ciężaru ciała. Zwycięzca, Vladyslav Kushnir uczeń klasy 3C_LO, zrobił to 35 razy.

Gratulacje!

• MOJA WARSZAWA

10.01.2024 19:57
      5 stycznia 2024 poznaliśmy wyniki Międzyszkolnego Konkursu Poetycko-Fotograficznego pod hasłem „Moja Warszawa”.
      Szkoły podstawowe:
      I miejsce: Tymon Kucharski (SP nr 355 im. J.Wedla)
      II miejsce: Zuzanna Karolak (SP_379 im. Szarych Szeregów)
      III miejsce: Natalia Adamczyk (SP nr 42 im. K.I.Gałczyńskiego)
      Szkoły ponadpodstawowe:
      I miejsce: Szymon Godlewski (Technikum nr 11 im. P.Wysockiego)
      II miejsce: Tobiasz Wojtasiak (CLXII LO im. Szarych Szeregów)
      III miejsce: Michał Sawicki (CLXII LO im. Szarych Szeregów)
      Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów!