• ZIELONA SZKOŁA KLASA 3A i 3B

14.06.2021 19:50

9 czerwca 2021 roku pojechaliśmy do Ośrodka KULKA na Mazurach. Tam bawiliśmy się „na okrągło”. Najpierw przejechaliśmy się oryginalnymi quadami Yamaha po specjalnie przygotowanym torze. To była zabawa dla osób lubiących wyzwania. Potem wykonywaliśmy najróżniejsze akrobatyczne ewolucje, salta i skoki powietrzne na eurobungee. Wieczorem spędziliśmy niezapomniane chwile przy ognisku, piekliśmy kiełbaski, chleb i miło rozmawialiśmy.

10 czerwca wzięliśmy udział w „awanturze o wiedzę”. Wykazywaliśmy się refleksem przy licytacji pytań i sprawdziliśmy swoją wiedzę z historii, przyrody, sztuki, techniki i sportu. Później zdobyliśmy się na odwagę i wchodziliśmy na profesjonalną ściankę wspinaczkową o wysokości 8,6 m. Do wyboru mieliśmy 4 niezależne trasy o różnym poziomie trudności. Następnie spróbowaliśmy swoich sił na supernowoczesnym symulatorze treningu dla pilotów statków kosmicznych. Pokonaliśmy strach i zmierzyliśmy się z potężną siłą grawitacji. Po obiedzie pobudziliśmy swoją wyobraźnię i weszliśmy do świata  budowniczych. Wcieliliśmy się w rolę inżyniera gigantycznych budowli. Samodzielnie projektowaliśmy i przy pomocy specjalnych elementów stworzyliśmy kreatywne konstrukcje. Potem przenieśliśmy się na odległy Madagaskar. Pokonując szereg zadań, wraz z Mauricem i Mortem, pomogliśmy odzyskać tron królowi Julianowi XIII i wspólnie z nim tańczyliśmy taniec zwycięstwa. Wieczorem wcieliliśmy się w rolę inspektora prowadzącego nietypowe śledztwo. W czasie trzykilometrowego spaceru przez las musieliśmy wytropić przestępcę, zanim stanie się nieszczęście oraz odkryć, czy wśród nas nie ma ludzi współpracujących z mafią.

11 czerwca poznaliśmy tajniki lepienia i zobaczyliśmy na własne oczy, jak ze zwykłego kawałka gliny powstają wspaniałe arcydzieła. Zdobyliśmy nowe umiejętności, a własnoręcznie wykonane pamiątki zabraliśmy do domu. Po obiedzie z żalem wróciliśmy do Warszawy.

• DZIELNICOWY KONKURS LOGOPEDYCZNY

14.06.2021 19:54

W czerwcu 2021 roku został rozstrzygnięty Dzielnicowy  konkurs logopedyczny – „Trzeszczyki, czyli wierszyki plączące języki”. Konkurs został przeprowadzony w formie zdalnej. Dzieci miały możliwość recytacji wierszy, które są trudne do wymowy pod względem artykulacyjnym. Uczniowie w trakcie prezentacji przedstawili swoje umiejętności recytatorskie. Występy były wzbogacone o wspaniały wyraz  artystyczny. Gratulujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą recytację oraz osobom, które brały czynny udział w przygotowaniu uczniów do konkursu.

Wyniki konkursu:

I miejsce  - Antoni Śledziewski uczeń Szkoły Podstawowej nr 378 im. I. J. Paderewskiego

II miejsce -  Natalia Lewandowska uczennica Szkoły Podstawowej nr 84 im. Waleriana Łukasińskiego

III miejsce  - Aleksandra Ludwiczak uczennica Szkoły Podstawowej nr 58 im. Tadeusza Gajcego

Wyróżnienia:

Katarzyna Dziurzyńska  - uczennica Szkoły Podstawowej nr 84 im. Waleriana Łukasińskiego

Franciszek Krysiak -  uczeń Szkoły Podstawowej nr 285 im. Jana Marcina Szancera

Hanna Tryniszewska  - uczennica Szkoły Podstawowej nr 285 im. Jana Marcina Szancera

Maciej Lubański - uczeń Szkoły Podstawowej nr 379 im. Szarych Szeregów

Emilia Mróz -  uczennica Szkoły Podstawowej nr 379 im. Szarych Szeregów

Oskar Tatarczyński  - Szkoły Podstawowej nr 379 im. Szarych Szeregów

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!