• VI MAZOWIECKI ZLOT MŁODZIEŻY WARKA 2023

30.09.2023 20:12
      22 września 2023 uczniowie z klasy 2e_LO-turystycznej oraz z klas 6a i 6b_SP wzięli udział w VI Wojewódzkim Zlocie Młodzieży „Odkrywamy walory krajoznawcze rzeki Pilicy” w Warce. Organizatorem zlotu było Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK. W programie znalazło się zwiedzenie Zespołu Pałacowo-Parkowego im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, zdobywanie odznaki TRInO "Warka - miasto z tradycjami", przejście   ścieżką edukacyjno - przyrodniczą „W dolinie Pilicy”, gawęda historyczno-przyrodnicza Jana Chryzostoma Czachowskiego - potomka uczestnika powstania styczniowego płk. Dionizego Czachowskiego. Na zakończenie młodzież obdarowana została owocami z okolicznych sadów.
    • WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA

09.12.2023 08:29
      15 września 2023 uczniowie klas licealnych wzięli udział w wycieczce krajoznawczej. Odwiedzili Kampinoski Park Narodowy, gdzie przewodniczka z Centrum Edukacji KPN zapoznała ich z florą i fauną Kampinosu, a szczególnie ze zwyczajami łosi i wilków. Następnym punktem był dom urodzenia Fryderyka Chopina i park w Żelazowej Woli. W drodze do Warszawy licealiści obejrzeli zabytkowy kościół pw. św. Rocha w Brochowie, gdzie ochrzczony został Fryderyk Chopin. Wokół bazyliki uczniowie klasy 3c o profilu turystycznym zrealizowali obowiązkowe na każdej wycieczce TRInO.

• MMTTK 2023 - MIŃSK MAZOWIECKI

22.05.2023 17:09
      W dniach 20-21 maja 2023 w Mińsku Mazowieckim odbył się Mazowiecki Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy. Organizator Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK zaprosił na eliminacje 23 drużyny ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nasze szkoły reprezentowały cztery drużyny utworzone przez uczniów klasy 2C_LO oraz 5a, 5b, 4c_SP.
      Uczestnicy turnieju w części teoretycznej rozwiązywali indywidualnie test zawierający pytania krajoznawcze, turystyczne, topograficzne, z bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pierwszej pomocy. W części praktycznej uczestnicy wzięli udział w turystycznym marszu na orientację, rowerowym torze przeszkód, praktycznej umiejętności udzielania pierwszej pomocy, pomiarach terenowych, kajakowym torze przeszkód, konkurencji kaszubskiej i planowaniu wycieczki. Do klasyfikacji turniejowej wliczono również punkty za zdobyte odznaki turystyczne PTTK.

• RAJD - INSeKT (FALENICA)

14.05.2023 08:11
      13 maja 2023 członkowie Międzyszkolnego Koła Turystycznego spotkali się na rajdzie "INSeKT" w Falenicy. Organizator Klub InO "STOWARZYSZE" przygotował dla uczestników dwa leśne etapy piesze. Do przejścia było co najmniej 8 km i mnóstwo punktów kontrolnych do potwierdzenia.
      Zapraszamy na pozostałe rajdy w ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Turystycznych InO - więcej informacji w Kalendarzu turystycznych imprez na orientację