• TRINO - WOKÓŁ PLACU BANKOWEGO

27.03.2024 17:20
      26 marca 2024 uczniowie klasy 1a_LO, 1b_LO oraz 1f_LO wzięli udział w Turystyczno-Rekreacyjnej Imprezie na Orientację. Zadaniem licealistów było odszukanie miejsc zaznaczonych na planie i udzielenie odpowiedzi na związane z nimi pytania. Dotyczyły one m.in. historii, geografii i biologii. Warto było się sprawdzić!
    • LEKCJA W MUZEUM

27.03.2024 17:32
      25 marca 2024 klasa 3B_LO odwiedziła Muzeum Ziemii PAN w Warszawie. Uczestniczyła w lekcji prowadzonej z wykorzystaniem bogatej kolekcji dydaktycznej skał i minerałów, którą miała możliwość obejrzenia z bliska.

• LEKCJA W BIBLIOTECE

27.03.2024 16:57
      25 marca 2024 uczniowie klasy 2a_LO o profilu humanistycznym odwiedzili Bibliotekę Publiczną nr 40 przy ulicy Suwalskiej. Zapoznali się z księgozbiorem i ofertą tej placówki. Licealiści znajdą tu lektury, beletrystykę, przewodniki i poradniki z wielu dziedzin. Uczniowie naszej szkoły są tu zawsze mile widziani.

• TURYSTYKA I REKREACJA

27.03.2024 16:46
      22 marca 2024 klasa 1E_LO (turystyczna) sprawdzała dziś swoją orientację w terenie podczas lekcji terenowej. Zdaniem grup było odnaleźć miejsca zaznaczone na mapie TRInO "Pomiędzy Wybrzeżem a Targową" i odpowiedzieć na pytania z nią związane.

• LAUREAT KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO

27.03.2024 16:50
      W dniu 21 marca 2024 w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie dać obce słowo”. Patronat nad Konkursem objęli m.in. Mazowiecki Kurator Oświaty, Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Cervantesa w Warszawie, Polskie Towarzystwo Neofilologiczne. Uczeń naszej szkoły Tobiasz Wojtasiak z klasy 2E LO znalazł się wśród Laureatów konkursu w kategorii język niemiecki. Opiekunem ucznia była nauczycielka języka niemieckiego Pani Iwona Tymińska. Gratulacje dla naszego ucznia oraz podziękowania za godne reprezentowanie szkoły!